Producenci

Odpływy prysznicowe

Celem odpływu prysznicowego jest odprowadzenie wody wykorzystanej w trakcie użytkowania kabiny. Brodzik posiada swoje własne, wbudowane odwodnienie prysznicowe. Jeśli zdecydowaliśmy się jednak na inne rozwiązanie, na przykład kabinę typu walk-in, będziemy zmuszeni wybrać odpływ podłogowy. W takich przypadkach będzie on zupełnie oddzielnym elementem systemu, który dodatkowo stanowi odrębny element wizualny.

 

Rodzaje odpływów prysznicowych

Istnieje kilka podstawowych rodzajów odwodnień prysznicowych. Możemy zdecydować się na przykład na najmodniejszy, odpływ łazienkowy. Jeszcze bardziej “schowany” i subtelny jest odpływ ścienny. Bliższe tradycji wydają się być odpływy punktowe i kwadratowe. One również mogą jednak wyglądać nowocześnie i stanowić taką samą wartość dodaną do wizualnego stylu łazienki, jak liniowy odpływ do prysznica.

Czy odpływ podłogowy jest uniwersalny?

To nieprawda, że prysznice pozbawione brodzików pasują tylko do najbardziej modernistycznych projektów łazienek. Należy zauważyć, że zawierające ścienny czy liniowe odwodnienie łazienkowe rozwiązania rzucają się w oczy mniej, niż te posiadające brodzik. Są dzięki temu bardziej neutralne i nie stanowią silnej ingerencji w styl pomieszczenia. Idea stojąca za projektem łazienki powinna pozostać nienaruszona, bez względu na to, czy postawiliśmy na tradycyjny, czy nowoczesny design.

Odwodnienia prysznicowe znanych producentów - m.in. Kesmet, Kessel, Viega, New Trendy

Pamiętajmy, iż odpływ montowany jest pod płytkami. W związku z tym priorytetem powinna być jego bezawaryjność. Odpływy Kesmet to produkty najwyżej jakości. Wykonane są w całości ze stali nierdzewnej, a dzięki zintegrowanemu syfonowi oraz możliwości czyszczenia od góry dają nam gwarancję spokoju i wieloletniego użytkowania. Często barierą uniemożliwiającą montażu odpływu w podłodze jest wymagana do jego instalacji wysokość. Odpływy prysznicowe mają różne możliwości wypełnienia, najczęściej jednak tę funkcję pełni płytka ceramiczna. Zapraszamy serdecznie na strony sklepu internetowego Topsanit.pl, gdzie znajdą Państwo spełniające najwyższe standardy jakości produkty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium