Producenci

Zestaw prysznicowy podtynkowy

Zestaw prysznicowy podtynkowy

Stale rozwijający się trend minimalizmy wykończenia wnętrz zaowocował dynamicznym rozwojem podtynkowej armatury łazienkowej. Rozwiązania dedykowane dla osób ceniących nieograniczoną i niezakłóconą przestrzeń.  Jednym z głównych punktów wykończenia łazienki jest przestrzeń prysznica. Po zakupie odpowiedniej kabiny prysznicowej należy wybrać odpowiedni zestaw natryskowy. Pierwszym kryterium wyboru jest montaż. Możemy bowiem wybrać odpowiedniej dwóch sposobów instalacji prysznica:

zestaw prysznicowy podtynkowy
kolumna natryskowa

Podtynkowy komplet natryskowy

Bez wątpienia jego ogromną zaletą jest ograniczenie zużytego miejsca. Częstą opinią jest stwierdzenie, iż montaż podtynkowy może rodzić duże kłopoty w sytuacji wystąpienia usterki-nic bardziej mylnego! Każdy z elementów wykorzystanych przy podtynkowych natryskach ma doskonały dostęp- mowa tutaj zwłaszcza o baterii podtynkowej, do której elementów sterujących można dostać się w każdym momencie. Oczywiście w przypadku poważnej awarii trzeba będzie się liczyć z wymianą.

Zestaw prysznicowy podtynkowy należy dobierać ze względu na typ baterii-w tym przypadku możemy wybrać:

- Termostatyczny zestaw podtynkowy
- Klasyczny zestaw natryskowy
- Zestaw prysznicowy trójdrożny.

Dobór odpowiedniej do naszych potrzeb baterii będzie o tyle kluczowy, iż ma ogromny wpływ na późniejszy komfort użytkowania. Podtynkowy termostat jest aktualnie najbardziej poszukiwanym rozwiązaniem stosowanym pod prysznicem.

Prysznic podtynkowy to również mnogość rozwiązań kolorystycznych. Zgodnie z aktualnymi trendami najpopularniejsze są czarne zestawy natryskowe. Wielu producentów jednak rozwinęło trend kolorystycznych, uzupełniając ofertę o inne kolory. I tak do ofertę renomowanych marek wprowadzone zostały:

złoty zestaw natryskowy
czarny zestaw natryskowy
grafitowy zestaw natryskowy

Zestaw prysznicowy trójdrożny

To rozwiązanie odpowiadające na klasyczne pytanie wanna czy prysznic? W momencie pojawie nią się rozwiązań trójdrożnych problem został rozwiązany. Rozwiązanie podtynkowego prysznica polegające na użyciu baterii z trzeba źródłami wody ( deszczownica, rączka natrysku oraz wylewka wody ) oraz wylewki wody. Typ produktu który montowany powinien być nad wanną, w przypadku chęci skorzystania z kąpieli wykorzystuję wylewkę wody. Natomiast w momencie zażywania prysznica korzystamy z deszczownicy lub rączki natrysku. Rozwiązanie o tyle wygodne, iż skupia w sobie 3 funkcję. Dotychczas niezbędne było posiadanie dwóch osobnych baterii łazienkowych. Absolutnym hitem stał się jednak podtynkowy prysznic z napełnianiem wanny - wówczas zamiast wylewki stosowane są syfony z napełnianiem wanny( pełniące funkcję wylewki wody.  Ciekawą ofertę w tym zakresie posada polska firma Vedo.

Zestaw prysznicowy z napełnianiem Vedo

Jaki zestaw podtynkowy prysznicowy wybrać?

Dla przyszłego komfortu użytkowania istotny będzie dobór odpowiednio wielkiej deszczownicy. Wbrew pozorą łatwo tutaj o przesadę. Do standardowych kabin 90x90 dobry wyborem będzie już deszczownica w średnicy zbliżonej do 20 cm. Dla większych prysznicy zaleca się dobór większych deszczowni.

Poszukiwane rozwiązania uznanych producentów:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium