Producenci

Bateria wannowa stojąca

  • promocja

Bateria wannowa stojąca

Wraz ze wzrostem popularności wanien wolnostojących, wzrosło zapotrzebowanie na baterie stojące do wanny. 
Bateria wannowa stojąca montowana jest w bliskości rantu wanny wolnostojącej jako armatura obsługująca wannę. 
Ważnymi aspektami przy doborze baterii jest właściwy dobór wysokości baterii stojącej, jej funkcji ( obrotowa wylewka ) oraz sposobu montażu. 

Stojąca bateria do wanny 

Montaż baterii może różnić się w zależności od producenta. Wielu producentów, w tym Hansgrohe, korzysta z montowanego w wylewce podłogowej elementu zwanego boxem. Jest to element montażowy, często do kupienia osobno, który odpowiada za prawidłowe działanie baterii wannowej stojącej. Osobnym rozwiązaniem jest zakup baterii wraz z całym osprzętem- jest to rozwiązanie zdecydowanie łatwiejsze, oraz co ważne, tańsze! 

Kompletne baterie stojące do wanny 

Podczas doboru baterii do wanny wolnostojącej należy dobrze zastanowić się nad jej funkcjami. Częstym zjawiskiem jest posiadanie baterii jedynie do obsługi długi kąpieli bez potrzeby posiadania rozwiniętych funkcji prysznicowych baterii. W tym przypadku zachęcamy do wyboru baterii wannowej w stylu minimalistycznym, z cienką rączką natrysku. W przypadku, gdy rączka natrysku od baterii będzie często użytkowana zachęcamy do dobrania rozwiązania z szerszą rączką natrysku. 

Bateria wannowa stojąca - jaki kolor? 

Złota bateria stojąca to najnowszy trend. Występująca w kilku odmianach złoty połysk, różowe złoto lub złoto szczotkowane. Wartość by odcień złota był taki sam jak w pozostałej armaturze łazienkowej. 
Nowoczesne łazienki często posiadają czarne akcenty w tym czarną baterię wolnostojącą. Nie tak popularnym, lecz często wykorzystywanym kolorem jest grafit. Grafitowa bateria wannowa zwykle montowana jest w dużych, minimalistycznych wnętrzach z akcentem betonu. 

Podczas wyboru pasującej baterii warto sprawdzić kompletność pozostałych baterii z kolekcji, tak by w całej przestrzeni kąpielowej korzystać z tego samego typu armatury. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium