Producenci

Baterie bidetowe – dopasuj do stylu wnętrza

Choć bidety, a co za tym idzie, również baterie bidetowe, nie są w Polsce jeszcze bardzo popularne, to jednak nie sposób zapomnieć o tym, że jeśli już instalujemy je w swojej łazience, to powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jakim są stylu. Bateria bidetowa jest przecież kolejnym elementem wpływającym na styl wnętrza i całościowy wygląd łazienki, do którego zwykle tak wielką wagę przywiązujemy.

Najlepiej dopasować baterie bidetowe do pozostałych baterii łazienkowych. To najbardziej naturalne rozwiązanie, które zwykle nie jest trudne do zastosowania. Większość producentów baterii ma bowiem całe zestawy baterii, w których oprócz baterii prysznicowych, umywalkowych i wannowych, znajdują się również baterie bidetowe.

Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na wygląd baterii, ale i sposób jej montażu. Jeśli wszystkie baterie w naszej łazience są podtynkowe, to i takiej baterii bidetowej szukajmy. Jeśli królują baterie stojące, natynkowe, to i do bidetu wybierzmy taki model baterii.

Bateria bidetowa czy bidetka?

Wiele osób waha się, czy lepiej zamontować zwyczajną baterię bidetową czy lepiej bidetkę czyli baterię z wężem i rączką, która wyglądem przypomina baterię prysznicową. Ta druga jest z pewnością bardziej funkcjonalna, ale jest również bardziej rzuca się ona w oczy. Wymaga również nieco więcej miejsca obok bidetu niż typowa bateria bidetowa, więc decyzję o tym, którą z nich wybrać, warto poprzedzić sprawdzeniem, czy bidetka się zmieści.

Decyzję tę należy podjąć zanim przystąpimy do prac wykończeniowych w łazience, bo instalacja bidetki wymaga odpowiedniej instalacji wodnej w ścianie, i to nawet wtedy, gdy montujemy baterię natynkową. Gdy wybór baterii bidetowej zostawiliśmy sobie na koniec i mamy przygotowaną jedynie instalację pod bidet ze zwykłą baterią bidetową, to montaż bidetki będzie raczej niemożliwy.

Zapraszamy do obejrzenia baterii bidetowych dostępnych w naszym sklepie. Jesteśmy przekonani, że wśród baterii renomowanych producentów znajdziesz model, który spodoba Ci się od pierwszego wejrzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium