Producenci

Bateria umywalkowa podtynkowa

  • promocja

Bateria umywalkowa podtynkowa

Podtynkowa armatura do łazienki na stałe zagościła w katalogach producentów. Podtynkowa bateria umywalkowa to rozwiązanie do wnętrz małych lub większych utrzymanych w minimalistycznym designie. 

Bateria umywalkowa podtynkowa-jak wybrać? 

Podczas doboru odpowiedniej baterii podtynkowej powinniśmy kierować się przede wszystkim komfortem użytkowania. Długość wylewki, typ dźwigni lub wysokość montażu baterii podtynkowej znacząco wpłyną na późniejszym komfort użytkowania produktu. 

Bateria umywalkowa podtynkowa-jaką wysokość? 

Standardowa wysokość montażu baterii umywalkowej powinna wynosić 15 cm powyżej górnej krawędzi umywalki, Oczywiście każda sytuacja montażu jest inna. Należy się tutaj zastanowić na walorami użytkowymi, jakie ma spełniać ów bateria. Do klasycznej podstawowej higieny zdecydowanie wystarczające będzie spełnienie powyższego parametru. 

Długość wylewki baterii umywalkowej podtynkowej. 

Dobór odpowiedniej długości wylewki ma ogromny wpływ na swobodę obsługi umywalki. Standardowe baterie posiadają wylewki w okolicach 17-18 cm. Jest to długość odpowiednia do większości rozwiązań. 
Należy jednak pamiętać, iż w przypadku "odsunięcia" umywalki od ściany wymagana długość już wzrasta. Odpowiednią wówczas baterią może być taka, której długość wylewki to ponad 20 cm. Np:

Prawidłowy kąt wypływu wody z perlatora powinien być obliczony tak by strumień wody, wypadał mniej więcej w otwór odpływowy umywalki. Ważnym parametrem baterii, który może okazać się bardzo pomocny, jest ruchomy perlator. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w niewielkim stopniu, zwykle kilka stopni regulować gdzie skierujemy strumień wody. 

Bateria umywalkowa podtynkowa - jaki kolor wybrać?  

Nowoczesne rozwiązania łazienkowe to zdecydowanie kolory. W ofercie renomowanych producentów na stałe zagościły baterie umywalkowe czarne lub złote. Podczas doboru koloru powinniśmy go odnieść do reszty armatury w łazience, tak by trzymać się jednego stylu wykończenia. W ofercie Topsanit.pl stawiamy na różnorodność kolorystyczną, polecamy: 


Odpowiedni design baterii to również mnogość rozwiązań. W ofercie dostępne są retro baterie podtynkowe, minimalistyczne baterie podtynkowe, czy kwadratowe baterie do umywalki. 

Ciekawą kolekcja podtynkowych baterii do umywalki jest cała kolekcja Deante Temisto

Baterie umywalkowe podtynkowe mogą być jedno lub dwuuchwytowe. Baterie dwuuchwytowe posiadają osobne sterowanie wodą zimną i ciepłą. Jednouchwytowe baterie z klasyczną dźwignią/mieszaczem wody. Podczas doboru baterii należy również pamiętać o jej dodatkowym wyposażeniu. Do umywalki oprócz baterii potrzebujemy również korek - jeśli bateria jest w kolorze, dobrze by korek również był w tym samym wykończeniu. W tym celu wielu producentów proponuję zakup podtynkowej baterii do umywalki wraz z korkiem w tym samym kolorze. 

Popularni producenci

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium