Szafka z umywalką – wisząca czy stojąca?

Przeglądając zestawy szafka z umywalką z pewnością zauważyłeś, że często występują one w dwóch różnych wersjach. Możesz wybrać umywalki wiszące lub stojące. Wbrew pozorom wybór nie jest związany jedynie z względami estetycznymi. Tutaj w grę wkracza również funkcjonalność.

Szafki wiszące z umywalką są przez wiele osób uznawane za szafki bardziej praktyczne. Brak nóg pozwala bowiem łatwiej utrzymać porządek pod szafką. Dodatkowo brak nóg sprawia, że nikt się o nic nie potyka i korzystanie z łazienki staje się wygodniejsze.

Patrząc na powyższe zalety szafek wiszących z umywalką można przypuszczać, że to jedyne słuszne rozwiązanie, co jednak nie jest zgodne z prawdą. Nie zawsze bowiem montaż szafki wiszącej jest możliwy. Wymaga on bowiem mocnej ściany, która utrzyma ciężar umywalki i szafki. Nie każda ściana się do tego nadaje, jeśli nie wykona się w niej specjalnego wzmocnienia. Takiego wzmocnienia bez wątpienia wymagają ściany z płyt-kartonowo gipsowych, na których powieszenie szafki wiszącej z umywalką jest możliwa tylko po wcześniejszym wzmocnieniu ściany w miejscu montażu umywalki.

Montaż szafek stojących z umywalką nie zawsze jest podyktowany względami funkcjonalnymi. Czasem jest tak, że komuś bardziej podobają się szafki stojące, bo nogi stanowią dodatkowy element dekoracyjny i nadają wnętrzu określonego stylu. Dzięki ich istnieniu łazienka z mdłej i nijakiej staje się łazienką z charakterem, który jest podkreślony stylem szafki łazienkowej.

Szafka z umywalką z szufladą czy półkami?

Niektórzy zastanawiają się również, czy lepiej wybrać szafkę z szufladami czy z półeczkami. Jeśli chcesz mieć wygodną szafkę pod umywalką, z której korzystasz na co dzień, to szuflady prawdopodobnie sprawdzą się w tej roli znacznie lepiej. Jeśli jednak szafka ma służyć do przechowywania zapasowych kosmetyków czy chemii domowej, to możesz zdecydować się na szafkę z półkami. Będziesz do nich rzadziej zaglądać, więc funkcjonalność ma tutaj mniejsze znaczenie.

  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium