Producenci

Umywalka nablatowa

  • promocja

Umywalka nablatowa

Zdecydowanie najbardziej popularny sposób montażu umywalki to instalacja na blacie. Nablatowe umywalki zyskały na popularności wraz pojawieniem się modeli o różnych kształtach, wysokości oraz kolorach. Aktualnie to zdecydowanie najbardziej poszukiwane modele umywalek.

Umywalka nablatowa powinna przede wszystkim być wygodna w użytkowaniu. Komfort korzystania z umywalki zapewni jej montaż zgodnie ze sztuką. Nie wolno jednak zapomnieć, iż o wygodzie korzystania z umywalki nablatowe będzie również zastosowany osprzęt-przede wszystkim dopasowanie baterii umywalkowej.

Pasujące modele baterii to:

  • Bateria umywalkowa podtynkowa
  • Wysoka bateria nablatowa

Umywalka nablatowa - idealny kształt!

Nie da się określić, który kształt owalny czy kanciasty jest "lepszy". Należy wybrać ten, który będzie bardziej pasował do koncepcji łazienki. Bardziej popularne są jednak owalne umywalki nablatowe, które dzięki swoim owalnym i kompaktowym kształtom mogą być montowane nawet w bardzo małych łazienkach. Nablatowa umywalka prostokątna również występuję w mały rozmiarach. Dobry przykładem może być Catalano Zero 40x23 umywalka nablatowa nero satinato 14023VENS która posiada tylko 23 cm głębokości.
Mała umywalka nablatowa to rozwiązanie często montowane w małych toaletach. Płytka umywalka nablatowa z baterią montowaną z boku nie zajmuję dużo miejsca, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu użytkowania. Mała owalna umywalka nablatowa to rozwiązanie, które posiada większą głębokość, lecz jej szerokość stwarza nieograniczone możliwości montażu. W przypadku małych i owalnych kształtów na uwagę zasługuję Rea Sofia Mini umywalka nablatowa REA-U0623 -to umywalka o szerokości jedynie 34 cm.

Umywalka nablatowa jaką wybrać baterię?

Umywalka montowana na blat może występować z lub bez otworu na baterię. Umywalki nablatowe bez otworu na baterię występują w bardziej kompaktowych wymiarach. Umywalka z otworem na baterię jest natomiast zdecydowanie łatwiejsza w montażu. Baterię wówczas stawiamy na umywalce, bez potrzeby wiercenia dodatkowych otworów w blacie czy instalacji podtynkowej. Popularna umywalka nablatowa z otworem na baterię:

Producenci przeganiają się w nietuzinkowych kształtach umywalki nablatowej, do najciekawszych i najbardziej popularnych z pewności należą:

Prócz kształtu umywalki nablatowej, warto uwagę poświęcić również materiałowi, z którego wykonana jest umywalka stawiana na blat. Najbardziej popularnym materiałem jest ceramika. Ceramiczna umywalka gwarantuję odporność na uszkodzenia oraz trwałość koloru. Specyficzną odmianę ceramiki proponuję producent Villeroy&Boch- TitanCeram, szczegóły opisujemy przy umywalce Villeroy & Boch Collaro umywalka nablatowa owalna 56x36x14,5 biały 4A195601.
Lany marmur to materiał, z którego wykonana jest umywalka Sanitti Tre. Jego cechą charakterystyczną jest możliwość stworzenia nietuzinkowego kształtu oraz wyjątkowo cienkich krawędzi.

Umywalki nablatowe w kolorze - nieograniczone możliwości.

Ostanie lata to pojawienie się w katalogach producentów najróżniejszych wykończeń kolorystycznych. Ciekawą propozycję stanowi kolekcja Catalano Colori, oferująca wykończenia matowe białe i czarne oraz różne odcienie beżu i szarości. Nowością jest oferta polskiego producenta Elita - umywalki nablatowe występują tutaj w różnych kolorach od niebieskiej umywalki nablatowej po czarną umywalkę nablatową.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium