Producenci

Drzwi prysznicowe przesuwne

Drzwi prysznicowe przesuwne

Drzwi wnękowe to nowoczesne rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane w obecnych łazienkach. Drzwi prysznicowe montowane pomiędzy dwoma stałymi ścianami łazienki zamykają przestrzeń prysznicową tworząc kabinę. Drzwi prysznicowe przesuwne mogą być montowane zarówno na posadzce, jak i na brodziku. Podczas wyboru odpowiednich drzwi należy skupić się na kilku sprawach. 

Drzwi prysznicowe - jaki rozmiar. 

Podczas wyboru drzwi do wnęki należy dokładnie z wymiarować wnękę prysznicową w kilku szerokościach. Najważniejsze by wymiar uwzględniał już położone płytki, gdyż szerokość wnętrza po położeniu kafelek ulegnie kilkucentymetrowemu zwężeniu. Niestety często wnęki nie są idealnie równe na dole, jak i w najwyższym punkcie. W tym celu należy wybrać drzwi prysznicowe z zakresem regulacji, tak by podczas montażu zniwelować nierówności ścian. 

Przesuwne drzwi prysznicowe - jaki model 

Nowoczesne drzwi wnękowe tworzone są z najwyższą starannością i dbałością o detale. Podczas wyboru powinniśmy się kierować szerokością wejścia, gdyż im szersze wejście, tym bardziej komfortowe użytkowanie. Kolejnym elementem jest możliwość montażu bezpośrednio na posadzce bez listwy progowej. W takiej opcji kabina posiada bezprogowe wejście. Drzwi prysznicowe powinny mieć szkło hartowane 6mm pokryte powłoką ułatwiającą czyszczenie. Utrzymanie w czystości takich szkieł jest znacznie łatwiejsze. 

Drzwi prysznicowe - jaki kolor. 

Wraz ze wzrostem popularności innych odcieni kolorystycznych w łazience, drzwi prysznicowe zaczęły pojawiać się w kolorowych okuciach.  Popularna matowa czerń jest zdecydowanie najbardziej popularna. Zyskują natomiast na powszechności złote drzwi prysznicowe. Złoto jest odcieniem , które występuję w połysku oraz w satynie, jako szczotkowane złoto. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium