Jak wybierać baterie łazienkowe?

Wybór baterii łazienkowej bywa trudny, bo różnorodność modeli, wzorów i kolorów może przyprawić o kolorowy zawrót głowy. A jednak wyboru trzeba dokonać, bo łazienka bez baterii łazienkowej nie może istnieć. Warto zatem zacząć od tego, by zastanowić się, jakie baterie łazienkowe będą najlepiej pasować do Twojej wizji łazienki. Jeśli wiesz, w jakim stylu chcesz urządzić wnętrze, to z pewnością uda Ci się wybrać odpowiednie baterie łazienkowe.

Niektóre style niemal narzucają wybór baterii, bo np. w aranżacjach w stylu industrialnym najlepszym wyborem będą czarne baterie łazienkowe. We wnętrzach retro najlepiej sięgnąć po baterie stylizowane na baterie sprzed kilkudziesięciu lat, bo tylko taki wybór pozwoli stworzyć spójnie stylistycznie wnętrze. Najtrudniej mają osoby, które chcą urządzić nowoczesną łazienkę, ale wizja stylu jest nieco mniej skonkretyzowana.

W takiej sytuacji najlepiej zacząć od kształtu. Należy zastanowić się, czy chcemy mieć w łazience obłe kształty czy może raczej preferujemy kanciaste formy. Możemy dobrać je do wybranej już wcześniej ceramiki łazienkowej i iść w ten sam kształt lub wręcz przeciwnie, zadziałać na zasadzie kontrastu, decydując się na wybór kanciastych baterii do obłej ceramiki i odwrotnie. Wybór kształtu znacznie ograniczy nam liczbę baterii pasujących do naszego kryterium głównego i podjęcie decyzji, jaką baterię łazienkową wybrać, będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Baterie czarne, białe czy chromowane?

Współczesne baterie łazienkowe występują w wielu różnych kolorach. Typowe i znane od lat baterie chromowane są zastępowane przez czarne baterie, które idealnie pasują co czarnej ceramiki łazienkowej i wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Niektórzy zwracają również uwagę na białe baterie do łazienki, które co prawda cieszą się mniejszą popularnością niż baterie czarne, ale jednak nie możemy pominąć ich istnienia. Warto obejrzeć je wszystkie i dopiero po takim przeglądzie zdecydować, która bateria będzie wyglądać najlepiej w Twojej łazience.

Baterie łazienkowe

  • promocja
Grohe BauLoop Bateria umywalkowa, chrom 23335000 Grohe BauLoop Bateria umywalkowa, chrom 23335000
Producent: Grohe
Cena: 178,00 zł 240,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium