Producenci

Zlewozmywaki stalowe – ile komór i jaki kształt wybrać?

Jedną z kluczowych decyzji, jakie należy podjąć przy wyborze zlewozmywaka, jest liczba komór i ich kształt. Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który jest najlepszy, gdyż zależy to w dużej mierze od naszych przyzwyczajeń oraz od miejsca w kuchni, w którym ma on być zainstalowany.

Jedni wolą zlewozmywaki stalowe jednokomorowe, w których duża komora pozwala wygodnie korzystać ze zlewu nawet wtedy, gdy mamy do umycia duży garnek czy patelnię. Inni zdecydują się na zlewozmywak dwukomorowy, bo lepiej pasuje do ich sposobu używania zlewu i nie wyobrażają sobie życia bez zlewozmywaka z dwoma komorami. Jeszcze inni wybiorą rozwiązanie pośrednie, czyli zlewozmywak stalowy 1,5 komorowy. To taki kompromis pomiędzy opisanymi wyżej zlewozmywakami, który może wydawać się najbardziej funkcjonalny.

Kwestią indywidualnych preferencji jest również kształt zlewozmywaka. Do wyboru są dwie główne grupy zlewozmywaków czyli zlewozmywaki z komorą okrągłą i prostokątną. Do tego dochodzą zlewozmywaki narożne, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko kształtem komór, ale również sposobem ich ułożenia. Z pewnością te ostatnie będą chętnie wybierane przez osoby, które chcą zainstalować zlewozmywak w narożniku kuchni. Pozostali zaś będą musieli się zastanowić, który kształt lepiej wpisuje się w styl urządzanego wnętrza.

Zlewozmywaki stalowe – z ociekaczem czy bez?

Ostatnią kwestią, która poprzedza wybór zlewozmywaka, jest wybór pomiędzy zlewozmywakiem z ociekaczem, a takim bez niego. I tutaj, jak można się domyślać, zdania są bardzo podzielone. Jedni mówią, że jeśli mają mieć zlewozmywak, to tylko z ociekaczem. Inni z kolei twierdzą, że ociekacz jest zbędny, bo zmywarka w większości rozwiązuje problem suszenia naczyń, a te kilka, których nie myje się w zmywarce, można wytrzeć na bieżąco. A zatem, po raz kolejny, decyzja i wybór, który zlewozmywak jest najlepszy, zależy od Ciebie. Obejrzyj zlewozmywaki stalowe dostępne w naszym sklepie i sam wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich preferencji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium