Producenci

Białe i czarne miski wc

Przez lata miski wc występowały wyłącznie w kolorze białym. Był to swego rodzaju standard i rzadko kiedy widać było ceramikę sanitarną w innych odcieniach. To się jednak zmieniło, bo teraz przebojem stają się czarne miski wc, które szturmem podbijają serca coraz większej liczby osób.

Czarne miski wc pasują świetnie do nowoczesnych aranżacji, które opierają się na zasadzie kontrastu. Doskonale wpisują się w białe wnętrza, w których potrzebne są wyraziste elementy, by całość nie była zbyt mdła i nijaka. Czarne miski szczególnie dobrze wyglądają w aranżacjach skandynawskich i industrialnych, a ponieważ, podobnie jak białe miski wc, występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, to każdy może znaleźć deskę, która dopasuje się wyglądem i rozmiarem do wnętrza jego łazienki.

Miski wiszące i wolnostojące

Wiszące miski ustępowe to najczęściej spotykane rozwiązanie we wnętrzach nowoczesnych łazienek. Ich zabudowa jest estetyczna, niemal niewidoczna, półka, która przy okazji powstaje ma walory funkcjonalne, a sprzątanie podłogi pod taką miską wc jest zdecydowanie łatwiejsze. Nie dziwi zatem szybka kariera tego rozwiązania.

Niestety w niektórych miejscach montaż takiej miski wc jest niemożliwy. Przyczyny mogą być bardzo różne, choć najczęściej powodem jest brak możliwości zainstalowania stelażu. Jest to niemożliwe między innymi wtedy, gdy miska wc jest wymieniana nie w trakcie większego remontu łazienki, ale tylko jej niewielkiej metamorfozy. W takiej sytuacji, gdy nie ma w planie brudnych prac remontowych, wybór miski wc stojącej, jeśli taka była zainstalowana wcześniej, jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Deski ustępowe

Uzupełnieniem oferty misek wc są deski sedesowe. Najlepiej wybierać takie, które są dopasowane rozmiarem do wymiarów i kształtu muszli, gdyż inne deski mogłyby po prostu nie pasować. Szczególnie polecamy deski wolnoopadające, które nie trzaskają i wystarczy lekko je popchnąć, by pokrywa sama opadła. To wygodne rozwiązanie, bardzo podnoszące komfort korzystania z toalety.

Miski klozetowe WC bez kołnierza - wiszące, podwieszane i stojące

Miska Wc to bardzo ważny element łazienki. Różnorodność ofert producentów sprawia, iż wybór jest bardzo trudny. Istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru jest to by cała ceramika w łazience była tego samego producenta, gdyż mogą się pojawić różnice w odcieni bieli. Podczas wyboru właściwej miski wc należy rozważyć czy zależy nam na misce wiszącej, czy też klasycznym kompakcie wc stawianym na ziemi.

remontowych, wybór miski wc stojącej, jeśli taka była zainstalowana wcześniej, jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Deski ustępowe

Uzupełnieniem oferty misek wc są deski sedesowe. Najlepiej wybierać takie, które są dopasowane rozmiarem do wymiarów i kształtu muszli, gdyż inne deski mogłyby po prostu nie pasować. Szczególnie polecamy deski wolnoopadające, które nie trzaskają i wystarczy lekko je popchnąć, by pokrywa sama opadła. To wygodne rozwiązanie, bardzo podnoszące komfort korzystania z toalety.

Rodzaje misek do WC:

-miski wc bez kołnierza
-miski wc wiszące
-miski wc podwieszane
-miski wc stojące
-miski wc bezrantowe
-miski wc kwardratowe

Miski ustępowe WC z rantem czy bez rantu

Kolejne kryterium wyboru to miski klasyczne z rantem lub miski bezrantowe. Te drugie stanowią nowość na rynku i od samego początku biją rekordy popularności. Brak rantu w misce ustępowej u różnych producentów nazywany jest inaczej: Koło-Rimfree, Roca-Clean Rim, Duravit-Rimless, Catalano-NewFlush. Jest to technologia, która sprawia iż utrzymanie miski w czystości jest łatwiejsze. Długość miski to również istotna cecha, na którą warto zwrócić uwagę. Klasyczna miska ma około 55 cm , na rynku są dostępne jednak miski w innych wymiarach.

Po wyborze Miski WC należy dobrać odpowiednią deskę sedesową. W zależności od preferencji wolnoopadającą, bądź bez systemu wolnego domykania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Topsanit.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium