Szklane nowoczesne ścianki i kabiny łazienkowe walk-in podbijają serca coraz większej grupy osób. Nic w tym dziwnego, bo te nowoczesne ścianki łazienkowe są zdecydowanie bardziej eleganckie niż kabiny prysznicowe, jakie znane były od lat. Są one również mniej masywne, co w niewielkich wnętrzach jest niezwykle istotne.

Kabina łazienkowa walk-in – do małej łazienki?

Czasem można spotkać się z takim stwierdzeniem, że kabiny walk-in to rozwiązania do dużych łazienek, w których jest dużo miejsca. Niektórzy myślą bowiem, że kabina walk-in wymaga przestrzeni, bo tylko wtedy podczas kąpieli nie zostanie zalana cała łazienka. Okazuje się jednak, że dobrze przemyślany układ funkcjonalny łazienki pozwala wstawić kabinę walk-in również do wnętrz o nieco mniejszych rozmiarach.

Kluczem do sukcesu jest takie usytuowanie ścianki względem prysznica i reszty łazienki, by lejąca się z deszczownicy lub ze słuchawki prysznicowej woda, nie zalewała pozostałej części łazienki. Z tego powodu kabina typu walk-in jest zwykle umiejscowiona w tylnej części łazienki, a ścianka walk-in oddziela ją od reszty pomieszczenia.

Modne i stylowe ścianki łazienkowe walk-in do łazienek w różnym stylu

Ścianki typu walk-in mają w łazience pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. Stylowe ścianki łazienkowe mogą wtapiać się w tło i być niemal niewidoczne. To idealne rozwiązanie dla miłośników minimalizmu we wnętrzach, którzy chcą zachować ten styl również przy aranżacji łazienki.

Ścianki łazienkowe walk-in mogą jednak działać również odwrotnie czyli mogą stanowić ważny element aranżacji łazienki. Taką rolę może pełnić ścianka łazienkowa novellini kuadra, która przykuwa uwagę pięknymi czarnymi kratami. Idealnie wpisuje się w industrialny i skandynawski styl łazienek, które cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli chcemy zachować pełną spójność to powinniśmy również sięgnąć po czarne baterie, co pozwoli nam stworzyć elegancką aranżację z charakterem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium