Producenci

Pojemnościowe podgrzewacze wody

Istnieją różne technologie podgrzewania wody, które są stosowane w Polsce. Jednak warto zdecydować się na zastosowanie w domu, czy w mieszkaniu podgrzewacza pojemnościowego. Czym właściwie jest podgrzewacz pojemnościowy. Otóż to nic innego jak powszechnie stosowany i znany od lat bojler! Jak działa? To proste. Podgrzewacze pojemnościowe ogrzewają tylko tę wodę, która znajduje się w zbiorniku. Rozwiń »
Istnieją różne technologie podgrzewania wody, które są stosowane w Polsce. Jednak warto zdecydować się na zastosowanie w domu, czy w mieszkaniu podgrzewacza pojemnościowego.


Podgrzewacz pojemnościowy czy bojler?

Czym właściwie jest podgrzewacz pojemnościowy. Otóż to nic innego jak powszechnie stosowany i znany od lat bojler! Jak działa? To proste. Podgrzewacze pojemnościowe ogrzewają tylko tę wodę, która znajduje się w zbiorniku. Temperatura wody jest w takim przypadku utrzymywana na stałym poziomie, co pozwala na korzystanie z ciepłej wody od razu po odkręceniu kranu. Wiąże się z tym jednak kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, im więcej ciepłej wody planuje się zużywać, tym większe będą gabaryty podgrzewacza, a co się z tym wiąże – również jego waga. Po drugie, należy pamiętać, że do bojlera należy zastosować izolację, aby zminimalizować ilość wytracanego nieefektywnie ciepła. I wreszcie, po trzecie, przed zakupem należy dokładnie rozważyć pojemność i zapotrzebowanie na bieżącą ciepłą wodę, ponieważ ten rodzaj ogrzewania zalecany jest domom i mieszkaniom o wysokim zapotrzebowaniu i wielu punktach poboru ciepłej wody.

Rodzaje podgrzewaczy przepływowych

- podgrzewacze pojemnościowe elektryczne
- podgrzewacze pojemnościowe gazowe

Wybór na tym jednak się nie kończy. Na ten pierwszy warto się zdecydować, jeśli zakład elektryczny, który dostarcza energii, zgodzi się na dodatkowy przydział mocy. Przy zakupie urządzenia o mocy większej niż 6 kW potrzebny do zasilania będzie prąd trójfazowy. Urządzenie gazowe poleca się, jeśli do domu doprowadzany jest gaz. Tu pamiętać należy o właściwej wentylacji pomieszczenia, w którym znajduje się podgrzewacz i odprowadzaniu spalin na zewnątrz. Zwiń »
Ariston Velis Evo WIFI 80L elektryczny ogrzewacz wody, 3626179 Ariston Velis Evo WIFI 80L elektryczny ogrzewacz wody, 3626179
Producent: Ariston
Cena: 1 310,00 zł 1 338,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
Ariston Velis Evo WIFI 50L elektryczny ogrzewacz wody, 3626178 Ariston Velis Evo WIFI 50L elektryczny ogrzewacz wody, 3626178
Producent: Ariston
Cena: 1 150,00 zł 1 182,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium