Pisuary

Pisuary dostępne są na rynku od wielu lat. Od zawsze były elementami wyposażenia publicznych łazienek, gdyż dają większe poczucie higieny. Niemniej jednak ostatnio coraz więcej Klientów dysponujących dużymi łazienkami decyduję się na ich montaż na użytek prywatny. Najczęściej pisuar montowany jest na ścianie, można to wykonać w oparciu o stelaż podtynkowy do pisuarów lecz nie ma takiego wymogu.

Dlaczego warto wybrać pisuar?

Pisuar to niezwykle funkcjonalny dodatek do łazienki, który pomoże zadbać o spokój na linii damsko-męskiej. Niemal każdy z nas zetknął się z problemem walki kobiet z mężczyznami, którzy nie dbają należycie o stan toalety po jej użyciu. To częsty przyczynek kłótni małżeńskich czy konfliktów międzypokoleniowych. Montaż pisuaru może znacząco pomóc w takiej sytuacji, skutecznie likwidując źródło ich powstawania.

Montaż pisuaru jest dobrym pomysłem nie tylko z powodu troski o atmosferę w domu. Jest również warty rozważenie ze względu na niewielkie rozmiary. Jego montaż wymaga bardzo niewiele miejsca, dzięki czemu mogą go rozważyć nawet właściciele łazienek, których nie można nazwać salonami kąpielowymi.

Warto zwrócić uwagę na to, że pisuary są dostępne w wielu różnych modelach, dzięki czemu możesz je dopasować do stylu pozostałych elementów ceramiki łazienkowej. Pozwoli to stworzyć spójne wnętrze, które jednocześnie będzie funkcjonalne. Pisuary pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych czy retro. Wystarczy dobrać odpowiedni model pisuaru i gotowe – funkcjonalna łazienka w doskonałym stylu gotowa.

Jakie są rodzaje pisuarów?

Gdy już zapadnie decyzja o tym, by kupić pisuar, powstaje dylemat, jaki pisuar wybrać. Osoby, które do tej pory nie interesowały się tym tematem z pewnością będą zaskoczone, że wybór jest tak szeroki. Wśród pisuarów warto wymienić:

-pisuary z pokrywą, klapą
-pisuary bezwodne
-pisuary na fotokomórkę
-pisuary podtynkowe
-pisuary stojące
-pisuary zamykane

Na szczególną uwagę zasługuje pisuar z klapą, dzięki której będzie on nie tylko funkcjonalnym, ale i estetycznym dodatkiem do wnętrza łazienki. To rozwiązanie dla tych, dla których otwarty pisuar porcelanowy nie pasuje do prywatnych wnętrz. Klapa rozwiązuje również problem gromadzenia się kurzu we wnętrzu pisuaru i ułatwia utrzymanie go w czystości. Polecamy szczególnie pisuary z pokrywą wolnoopadającą, zdecydowanie przyjemniejsze w użytkowaniu.

Jakie akcesoria do pisuarów wybrać?

Do pisuaru warto wybrać odpowiednią armaturę spłukującą. Częstym wyborem są ciśnieniowe zawory spłukujące takie jak Schellomat dedykowany jest on jednak do pisuarów z otworem. W przypadku pisuaru bez otworu należy dobrać rozwiązanie podtynkowe montowane bezpośrednio na instalacji wody.

Roca HALL, Pisuar z pokrywą, A35362E000 Roca HALL, Pisuar z pokrywą, A35362E000
Producent: Roca
Cena: 1 213,00 zł
szt.
zobacz więcej
Roca Nexo Pisuar A35364L Roca Nexo Pisuar A35364L
Producent: Roca
Cena: 390,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium