Producenci

Bateria wannowa podtynkowa

Bateria wannowa podtynkowa 

Podtynkowy montaż baterii jest idealny dla osób ceniących minimalizm lub tych walczących o każdy centymetr łazienki. Ukryte instalacje gwarantują estetyczny wygląd przy pełnym zachowaniu funkcjonalności. Dotychczas baterie tego typu występowały jako sama jednostka sterująca, do której niezbędny był zakup np. wylewki wannowej. Aktualnie dostępne są już rozwiązania kompleksowe, zawierające cały i gotowy do montażu produkt. Bateria wannowa podtynkowa występuję w wersjach klasycznych lub termostatycznych. 

Termostatyczna bateria do wanny to doskonałe rozwiązanie dla ceniących wygodę i bezpieczeństwo. Termostat dba o stałą i łatwą kontrolę temperatury wody. Zintegrowana termostatyczna bateria wannowa podtynkowa to np:

Kohlman Axel Black bateria wannowa podtynkowa termostatyczna kolor czarny mat QW265AB

W ofercie Topsanit.pl zawarliśmy również gotowe zestawy bez rozety integrującej wszystkie punktu. Rozwiązanie o tyle ciekawe, iż daje swobodę rozmieszczenia elementów baterii, np:

Rozwiązaniem drogim, lecz z pewnością nietuzinkowym jest oferta niemieckiego producenta Hansgrohe - seria ShowerSelect. To rozwiązania baterii podtynkowych do prysznica/wanny z przyciskami zamiast dźwigni czy uchwytów. 

Podczas wybory odpowiedniej baterii należy zastanowić się nad miejscem jej montażu. Kupując baterię zintegrowaną z wylewką sprawdź czy jej zasięg będzie odpowiedni, tak by woda trafiała w światło wanny. Zwrócić uwagę powinniśmy również na dostęp do każdego elementu, tak by późniejsze korzystanie było bezproblemowe. 

Bateria wannowa podtynkowa często wykorzystywana jest jako armatura do wanny wolnostojącej. Tutaj również w przypadku baterii zintegrowanej, długość wylewki baterii ma ogromne znaczenie. W przypadku dobierania wylewki osobno należy pamiętać by miała ona minimum 17 cm tak by gwarantować swobodne korzystanie przy jednoczesnym nieograniczaniu ruchów. W przypadku posiadania wanny wolnostojącej przyściennej praktycznie każda bateria wannowa podtynkowa będzie odpowiednia, gdyż rant takiej wanny zwykle nie przekracza 10 cm, co znacznie ułatwia montaż i kompatybilność produktów. Baterii nie należy montować zbyt wysoko nad wanny. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium