Producenci

Nowoczesne grzejniki elektryczne - łazienkowe, pokojowe i energooszczędne

Ciepło w domu czy mieszkaniu to bardzo istotna sprawa szczególnie ze względu na klimat, w jakim żyjemy. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania domowego są grzejniki elektryczne. Charakteryzuje je bardzo szybka reakcja i wydajność. Poza tym są bardzo uniwersalne - można ich używać praktycznie zawsze i wszędzie. Kaloryfer elektryczny sprawdzi się nie tylko w zimie, ale również na przykład w  chłodniejsze letnie wieczory. Mimo niezbyt taniej eksploatacji, to czasami jedyna możliwość ogrzania danego pomieszczenia. Grzejników elektrycznych nie ogranicza ani sezon grzewczy ani dostępność paliwa. Zapewne dlatego są wciąż tak bardzo popularne wśród klientów. W naszym sklepie internetowym znaleźć można kaloryfery elektryczne różnego typu, a znani producenci stanowią gwarancję ich niezawodności. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Topsanit i ze szczegółami dotyczącymi tych produktów.

Rodzaje grzejników elektrycznych

Na rynku dostępne są obecnie następujące rodzaje grzejników elektrycznych:

 • energooszczędne
 • olejowe
 • akumulacyjne
 • konwektorowe
 • z termostatem
 • konwekcyjne
 • panelowe
 • ceramiczne
 • nadmuchowe
 • kwarcowe

Rodzaje grzejników elektrycznych i ich właściwości

Powyższe modele grzejników różnią się zasadą działania, a więc i zastosowaniem. Najczęściej spotykane są grzejniki elektryczne konwektorowe. Cechują się efektywnością, mobilnością i szybkością reakcji. Wszystko to dzięki wykorzystywaniu zjawiska konwekcji, polegającego na unoszeniu się ogrzanego przez urządzenie powietrza. Często wykorzystuje się również grzejniki elektryczne olejowe. Oddają one ciepło dzięki znajdującemu się w nich podgrzanemu olejowi. Modele elektryczne olejowe nagrzewają się dłużej niż na przykład grzejniki elektryczne konwekcyjne, lecz po wyłączeniu zasilania długo jeszcze pozostaną ciepłe. Innym popularnym rodzajem są grzejniki elektryczne ceramiczne. Przypominają klasyczne kaloryfery, lecz w ich wnętrzu znajduje się ceramiczny wkład, który pod wpływem prądu ulega nagrzaniu i oddaje ciepło. Na rynku można również spotkać się z elektrycznymi grzejnikami akumulacyjnymi czy panelowymi. Szczególnie docenia się właściwości, jakie oferują grzejniki elektryczne energooszczędne, gdyż pozwalają one zaoszczędzić spore kwoty z korzyścią nie tylko dla domowych rachunków, ale i całego środowiska naturalnego.

Grzejniki na prąd - pokojowe i łazienkowe

Pomieszczeniami, w których klienci najczęściej używają grzejników elektrycznych, są pokoje dzienne, sypialnie i łazienki. Komfort cieplny w tym miejscach w domu jest bardzo ważny. W pokojach dziennych i sypialniach spędzamy najwięcej czasu, z kolei odpowiednia temperatura w łazience znacznie wpływa na wygodę kąpieli. Grzejniki elektryczne pokojowe występują w dwóch wersjach: stojący (z nóżkami) i ścienny - do zawieszenia na dowolnej wysokości na ścianie. Grzejnik elektryczny na ścianę to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie w pokoju dziecka. Przykręcony na stałe do powierzchni gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i przypomina standardowy kaloryfer. Grzejniki elektryczne łazienkowe to najczęściej modele ścienne. Ich charakterystyczne rurki spełniają nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i użytkową. Grzejniki łazienkowe elektryczne to także idealne miejsce na wysuszenie ręcznika po kąpieli lub rozwieszenie mokrego prania. Żebrowa budowa i śnieżnobiały kolor grzejnika dodatkowo podkreślą design Twojej łazienki. 

Elektryczne grzejniki - moc

W naszym sklepie internetowym dostępne są grzejniki elektryczne o następujących wartościach mocy grzewczej:

 • grzejnik elektryczny 500 W
 • grzejnik elektryczny 1000 W
 • grzejnik elektryczny 1500 W
 • grzejnik elektryczny 2000 W
 • grzejnik elektryczny 2500 W

Moc grzejnika elektrycznego należy dostosować do swoich potrzeb i przede wszystkim wielkości pomieszczenia, w którym będzie używane to urządzenie. Przykładowo - ogrzewacz elektryczny o mocy 2000 W to opcja o optymalnej mocy do pomieszczeń o średniej wielkości. W łazienkach często wystarczy mały grzejnik elektryczny o mocy 1500 W. Jednak jeśli posiadasz dużą łazienkę, warto pomyśleć o dwóch grzejnikach ściennych o mocy od 1000 W do 2000 W. 

Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

To, na jaki ostatecznie grzejnik się zdecydujesz, zależy od wielu czynników. Należą do nich: rodzaj i wielkość ogrzewanego pomieszczenia, moc urządzenia, liczba domowników i Twoje osobiste upodobania. Niektóre grzejniki ścienne elektryczne, dostępne na rynku, zachwycają kształtem i designem. Są to jednak rozwiązania to bardzo nowoczesnych pomieszczeń. Klasyczny elektryczny grzejnik jest biały lub czarny. Producenci stopniowo wprowadzają do swojej oferty również modele kolorowe, na przykład czerwone i granatowe. Grzejniki pokojowe stojące na nóżkach posiadają charakterystyczne wywietrzniki, a wersje łazienkowe ścienne - żebra. Co ciekawe, rozstaw żeber może być bardzo różny - albo gęsty albo przypominający drabinę. Innym interesującym rozwiązaniem jest niesymetryczny rozstaw żeber, który z daleka wygląda jak intrygująca rzeźba lub mozaika. 

Jaki grzejnik pobiera najmniej prądu?

Kupując grzejnik na prąd trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że rachunki wzrosną. Ten problem można jednak znacząco zminimalizować z korzyścią nie tylko dla Twojego portfela, ale i całego środowiska naturalnego. Na rynku dostępne są między innymi grzejniki elektryczne z niskim poborem energii. Energooszczędne ogrzewanie elektryczne można też szybko uzyskać, wybierając konkretny rodzaj urządzenia. Do najbardziej przyjaznych budżetowi domowemu modeli zalicza się między innymi grzejniki olejowe i termowentylatory. Jednak rodzaj urządzenia nie ma aż takiego znaczenia przy oszczędzaniu energii jak jego moc. Wiadomo, że im więcej mocy będzie wytwarzał grzejnik, tym więcej prądu pobierze z gniazdka. Aby nie marnotrawić energii, przed dokonaniem zakupy należy dokonać obliczeń - wielkości pomieszczenia do mocy grzejnika. Dzięki temu przekonasz się, czy ogrzejesz dobrze pomieszczenie bez przepłacania za rachunki. Kolejna bardzo istotna rzecz, która niewątpliwie pomoże w oszczędzaniu energii, to termostat. Grzejnik elektryczny z termostatem pozwala regulować moc urządzenia. Dzięki temu możesz szybko zmienić temperaturę w pomieszczeniu, w zależności od pogody, pory dnia lub własnych potrzeb. Termostat to więc wygoda i energooszczędność. W kwestii oszczędzania energii spore znaczenie mają też różne dodatki od producentów. Mowa tu między innymi o energooszczędnym wyświetlaczu, panelu sterowania, który umożliwia dostosowanie parametrów pracy sprzętu, timerze i możliwości konfiguracji grzejnika w sposób zdalny. Te z pozoru niewielkie udogodnienia znacznie wpływają na komfort użytkowania urządzenia i jego pobór energii. Nie bez znaczenia jest także budowa grzejnika i to, z jakich materiałów został wykonany. Jeśli chcesz kupić produkt trwały, a więc i ekologiczny, stawiaj na solidne komponenty i sprawdzonych producentów. Energooszczędny grzejnik elektryczny warto mieć nie tylko w pomieszczeniu, w którym najczęściej się go używa. Najlepiej kupować głównie energooszczędne grzejniki elektryczne, zarówno pokojowe, jak i łazienkowe.

Atlantic Polska i Terma Technologie - gwarancja jakości

W ofercie naszego sklepu znalazły się przede wszystkim grzejniki elektryczne marek Atlantic Polska i Terma Technologie. Obie cieszą się mocną pozycją na rynku i gwarantują niezawodność oraz maksymalną wydajność swoich produktów. Warto zainwestować w urządzenia tych producentów, gdyż mogą one służyć przez długie lata, a korzystanie z ogrzewania tego rodzaju odznacza się wyjątkową łatwością. Producenci z firmy Atlantic zwracają szczególną uwagę na funkcjonalność, bezpieczeństwo, wzornictwo, łatwość użytkowania i troskę o środowisko naturalne. Firma Terma Technologie w swojej ofercie ma setki różnych grzejników, głównie łazienkowych. Ich flagowym produktem jest dekoracyjna drabinka łazienkowa. Grzejnik ten zdobył uznanie zarówno polskich, jak i zagranicznych klientów. W portfolio firmy są też grzejniki łazienkowe elektryczne energooszczędne. Producenci z firmy Terma Technologie przykładają dużą wagę do jakości swoich produktów i zadowolenia użytkowników. Grzejniki Terma posiadają zazwyczaj ośmioletnią gwarancję, a grzejniki chromowane dodatkowo dwa lata na szczelność i powłokę.

Szeroki wybór grzejników elektrycznych - tylko w Topsanit!

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą grzejników elektrycznych, które są dostępne w naszym sklepie. Dostępne są u nas idealne modele do domu, mieszkania, a nawet do biura. Taki grzejnik to wygoda, bezpieczeństwo, niezależność i komfort termiczny. Szczegółowe informacje o produktach umieszczone są w ich opisach. Znajdziesz tam między innymi wymiary kaloryfera, dane o jego mocy i dodatkowych funkcjach. Niektóre modele dostępne są w szerszej palecie kolorystycznej niż ta zaprezentowana na zdjęciu głównym. Dzięki temu z łatwością wybierzesz grzejnik, który będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania. Zapraszamy!

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 1000W ,003027

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 1000W ,003027
Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 1000W ,003027

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 1000W 003027

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 353,00 zł
szt.

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 1500W 003028

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 1500W 003028
Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 1500W 003028

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 1500W 003028

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 377,00 zł
szt.

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 2000W 003029

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 2000W 003029
Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 2000W 003029

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 2000W 003029

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 400,00 zł
szt.

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 2500W 003030

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 2500W 003030
Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 2500W 003030

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 2500W 003030

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 443,00 zł
szt.

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 500W 003026

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 500W 003026
Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 500W 003026

Atlantic F125 grzejnik elektryczny ścienny z wtyczką 500W 003026

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 342,00 zł
szt.

Atlantic 2012 CLASSIC, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 500 W, 831105

Atlantic 2012 CLASSIC, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 500 W, 831105
Atlantic 2012 CLASSIC, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 500 W, 831105

Atlantic 2012 CLASSIC, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 500 W, 831105

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 488,00 zł
szt.

Atlantic F119 Mobile 1500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515602

Atlantic F119 Mobile 1500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515602
Atlantic F119 Mobile 1500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515602

Atlantic F119 Mobile 1500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor  biały 515602

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 285,00 zł
szt.

Atlantic 2012 SLIM Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 500 W, 831405

Atlantic 2012 SLIM Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 500 W, 831405
Atlantic 2012 SLIM Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 500 W, 831405

Atlantic 2012 SLIM, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 500 W, 831405

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 482,00 zł
szt.

Atlantic 2012 SLIM, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 300 W, 831403

Atlantic 2012 SLIM, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 300 W, 831403
Atlantic 2012 SLIM, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 300 W, 831403

Atlantic 2012 SLIM, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 300 W, 831403

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 440,00 zł
szt.

Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 860x400mm, WWDEN086040

Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 860x400mm, WWDEN086040
Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 860x400mm, WWDEN086040

Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 860x400mm, WWDEN086040

Dostępność: Na zamówienie

Wysyłka w: 4-6 tygodni

Cena: 739,00 zł
szt.

Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 1600x200mm, WWEAN160020

Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 1600x200mm, WWEAN160020
Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 1600x200mm, WWEAN160020

Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 1600x200mm, WWEAN160020

Dostępność: Na zamówienie

Wysyłka w: 4-6 tygodni

Cena: 1 116,00 zł
szt.

Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 1920x200mm, WWEAN192020

Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 1920x200mm, WWEAN192020
Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 1920x200mm, WWEAN192020

Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 1920x200mm,WWEAN192020

Dostępność: dostępny na zamówienie

Wysyłka w: 4-6 tygodni

Cena: 1 259,00 zł
szt.

Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 960x200mm, WWEAN096020

Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 960x200mm, WWEAN096020
Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 960x200mm, WWEAN096020

Terma Easy One grzejnik elektryczny z grzałką ONE 960x200mm, WWEAN096020

Dostępność: Na zamówienie

Wysyłka w: 4-6 tygodni

Cena: 837,00 zł
szt.

Atlantic 2012 CLASSIC, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 750 W, 831107

Atlantic 2012 CLASSIC, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 750 W, 831107
Atlantic 2012 CLASSIC, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 750 W, 831107

Atlantic 2012 CLASSIC, Elektryczny Grzejnik Łazienkowy, 750 W, 831407

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 548,00 zł
szt.

Atlantic F119 Mobile 1000W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515601

Atlantic F119 Mobile 1000W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515601
Atlantic F119 Mobile 1000W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515601

Atlantic F119 Mobile 1000W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor  biały 515601

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 258,00 zł
szt.

Atlantic F119 Mobile 2000W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515603

Atlantic F119 Mobile 2000W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515603
Atlantic F119 Mobile 2000W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515603

Atlantic F119 Mobile 2000W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor  biały 515603

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 305,00 zł
szt.

Atlantic F119 Mobile 2500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515604

Atlantic F119 Mobile 2500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515604
Atlantic F119 Mobile 2500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515604

Atlantic F119 Mobile 2500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor  biały 515604

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 327,00 zł
szt.

Atlantic F119 Mobile 500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515600

Atlantic F119 Mobile 500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515600
Atlantic F119 Mobile 500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor biały 515600

Atlantic F119 Mobile 500W konwektor elektryczny stojący (z nóżkami), kolor  biały 515600

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 236,00 zł
szt.

Atlantic F119 Wall 2000W konwektor elektryczny ścienny, biały 500087

Atlantic F119 Wall 2000W konwektor elektryczny ścienny, biały 500087
Atlantic F119 Wall 2000W konwektor elektryczny ścienny, biały 500087

Atlantic F119 Wall 2000W konwektor elektryczny ścienny, biały 500087

Dostępność: Na zamówienie

Wysyłka w: 2-3 tygodnie

Cena: 303,00 zł
szt.

Atlantic F119 Wall 2500W konwektor elektryczny ścienny, biały 500088

Atlantic F119 Wall 2500W konwektor elektryczny ścienny, biały 500088
Atlantic F119 Wall 2500W konwektor elektryczny ścienny, biały 500088

Atlantic F119 Wall 2500W konwektor elektryczny ścienny, biały 500088

Dostępność: Na zamówienie

Wysyłka w: 2-3 tygodnie

Cena: 326,00 zł
szt.

Atlantic F119 Wall 500W konwektor elektryczny ścienny, biały 500083

Atlantic F119 Wall 500W konwektor elektryczny ścienny, biały 500083
Atlantic F119 Wall 500W konwektor elektryczny ścienny, biały 500083

Atlantic F119 Wall 500W konwektor elektryczny ścienny, biały 500083

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 236,00 zł
szt.

Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 1220x400mm, WWDEN122040

Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 1220x400mm, WWDEN122040
Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 1220x400mm, WWDEN122040

Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 1220x400mm, WWDEN122040

Dostępność: Na zamówienie

Wysyłka w: 4-6 tygodni

Cena: 835,00 zł
szt.

Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 860x500mm, WWDEN086050

Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 860x500mm, WWDEN086050
Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 860x500mm, WWDEN086050

Terma DEXTER One grzejnik elektryczny 860x500mm, WWDEN086050

Dostępność: Na zamówienie

Wysyłka w: 4-6 tygodni

Cena: 761,00 zł
szt.

Terma Easy grzejnik z grzałką elektryczną ONE 1280x200mm, WLEAS128020-ONE

Terma Easy grzejnik z grzałką elektryczną ONE 1280x200mm, WLEAS128020-ONE
Terma Easy grzejnik z grzałką elektryczną ONE 1280x200mm, WLEAS128020-ONE

Terma Easy grzejnik z grzałką elektryczną ONE 1280x200mm, WLEAS128020-ONE 

Dostępność: Na zamówienie

Wysyłka w: 4-6 tygodni

Cena: 982,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium